دکتر مرتضی عشاق
شنبه, 08 آذر 1393

فنر ارتودنسي

فنر ارتودنسي

در برخي موارد لازم است جهت حركات دنداني و ايجاد فضا براي مرتب كردن دندانها از فنرهاي مخصوص ارتودنسي استفاده شود. اين فنرها انواع مختلفي دارند و جنس آنها مي تواند استيل ضد زنگ و يا نيكل تيتانيوم باشد. فنرهاي نيكل تيتانيوم مي توانند نيروي ارتودنسي ملايم و مداومي به دندانها وارد كنند كه براي درمانهاي ارتودنسي ايده آل هستند.

مطالب مرتبط

نظرات

نظري ارسال نشده است
عضو سایت هستید؟ وارد سایت شوید
مهمان
یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397

تصویر امنیتی

چه موقع ارتودنسی کنیم

دانستنی های ارتودنسی

آیا می دانید اندازه دندانهای دائمی‌ ممکن است نسبت به اندازه فک خیلی بزرگ یا کوچک باشند؟ به عنوان مثال، اگر کودکی فک کوچک را از مادر و دندانهای بزرگ را از پدر به ارث برده باشد، دندانها در فک جا نمی‌‌شوند. آیا می دانید براساس پژوهشی که در نوجوانان 13-8 ساله ایرانی انجام شد، اصلی ترین علت ایجاد کننده ناهنجاری فکی، عقب بودن و کوچکی اندازه فک پایین می‌باشد؟

اطلاعات بیشتر

پرسش و پاسخ

آیا دستگاههای ارتودنسی موجب درد و ناراحتی می شوند؟

مرتضی عشاق درمانهای ارتودنسی دردی مانند درد تزریق ندارند بلکه فقط برای یک تا دو روز بعد از هر ویزیت، دندانها کمی حساس می شوند. به مرور که درمان ارتودنسی پیش می رود از این حساسیت نیز کاسته می شود. در مواردی که این حساسیت در 2-1 روز اول آزار دهنده باشد می توان از استامینوفن استفاده نمود. هر چند در این موارد اگر دارویی نیز مصرف نشود پس از سپری شدن 2-1 روز این حساسیت خود به خود برطرف می شود.

اطلاعات بیشتر

آمار سایت: امروز: 77 نفر - دیروز: 246 نفر - این هفته: 1631 نفر - این ماه: 4902 نفر - کل بازدید: 634024